Pražský hrad

Na Pražský hrad se v neděli vrátí Karel IV

Český král a římský císař Karel IV. se v neděli dne 3. dubna 2016 v 10.00 a ve 14.30 hodin vrátí na Pražský hrad. Stane se tak v rámci Slavnostního zahájení letní turistické sezóny a Roku oslav 700. výročí narození Karla IV. na Pražském hradě. Ve stejný den budou od 10.00 do 17.00 hodin zdarma otevřeny hlavní návštěvnické objekty: Katedrála sv. Víta, Starý královský palác s Vladislavským sálem a expozicí Příběh Pražského hradu, Bazilika sv. Jiří a expozice ve Zlaté uličce.

Na Pražský hrad se v neděli vrátí Karel IV.
Foto: Hans Štembera
Popisek: Brána na 1. nádvoří Pražského hradu

Karel IV. jako císař vjede do areálu Hradu na koni na závěr padesátičlenného průvodu historických postav svázaných s Karlovým životem. Nebudou chybět ani Karlovi rodiče Jan Lucemburský a Eliška Přemyslovna či všechny čtyři Karlovy manželky nebo první pražský arcibiskup Arnošt z Pardubic.

Průvod s Karlem IV. vstoupí v obou případech na Hrad z Hradčanského náměstí a bude pokračovat přes I. a II. na III. nádvoří, kde hlavní historické postavy na pódiu v 10.20, 12.30 a cca 14.40 vystoupí s krátkou inscenací komentující Karlův život.

Na III. nádvoří během dne dále vystoupí Hudba Hradní stráže, skupina historických  tanců Ambrozia, pěvecké sbory Besharmonie a Pueri Gaudentes, v Nejvyšším purkrabství se návštěvníci mohou těšit na ohňovou show nebo kejklíře. Po celý den bude rovněž možné fotografování v kostýmech Barrandov studia, které oblékne prakticky všechny historické postavy v průvodu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít